A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló EFOP-3.6.2-16-2017-00013 számú projekt elsődlegesen a kutatói hálózat bővítését és fejlesztését tűzte zászlajára. A pályázati konzorcium tagjai az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gadaságtudományi Egyetem, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem. A PPKE Információs Technológiai és Bionikai karának mentorálásával Esztergomban ösztöndíjas hallgatók eltérő kutatási területeken tevékenykedve folytatják tanulmányaikat. A pályázat segítségével két év alatt több, mint tíz nemzetközi nagykonferencia és számos workshop kerül megrendezésre Esztergom városában. Mindennek segítségével a PPKE ITK -valamint konzorciumi partnerei- nemzetközi kapcsolatainak erősítését, egymás tudományos eredményeinek megismerését, s ezáltal széles spektrumú kutatói hálózat megteremtését tervezik. A támogatás intenzitása 100%. A projekt összköltsége 957.498.056 Ft, ebből a PPKE-n: 196.923.000 Ft. Az Innovatív informatikai és infokommunikációs megoldásokat megalapozó tematikus kutatási együttműködések c. pályázat az Európai Szociális Alap támogatásával valósul meg.
Célunk, hogy konzorciumunk az információs és kommunikációs technológiák és számítástudomány területen létrehozzon egy európai szinten is eredményesen működni képes kutatói hálózatot. Ezen belül elsődlegesen az EIT Digital társulásban betöltött szerep megerősítéséhez szükséges alapkutatásokat tűztük ki célul, de elősegítjük kutatásainkkal hazánk részvételét a Horizont 2020, a Future and Emerging Technologies, a Teaming és egyéb európai pályázatokban is. El szeretnénk érni, hogy innovatív informatikai és infokommunikációs megoldásokat megalapozó kutatásaink nemzetközi beágyazottsága erősödjön, továbbá azt, hogy a hazai és európai kutatóhelyek közötti kapcsolatok fejlesztésével bővüljön hazánk szerepvállalása az európai kutatási hálózatokban, programokban. A részt vevő intézmények számítástudomány, informatika, infokommunikáció területén hazánk legkiemelkedőbb kutatóhelyei közé tartoznak. Mindhárom intézmény konvergenciarégióban található telephelyeinek fejlesztésére pályázik: az ELTE Szombathelyen és Martonvásáron, a BME Balatonfüreden, a PPKE Esztergomban fejleszt.
A pályázat szakmai oldalról három különböző, ugyanakkor egymáshoz szorosan illeszkedő, egymást erősítő célt tűzött ki. Az első, az EIT Digital-ben betöltött magyar szerep további növelése kiemelkedő alapkutatási eredmények elérésével. A második, az ELTE, a BME és a PPKE alapkutatási eredményeinek összekapcsolása és a harmadik, a KMR-en kívüli térségek tudományos előrelépésének támogatása.